Bibliotekarze się zbroją

Bibliotekarze się zbroją 2011
Miejsce: strzelnica w Ząbkowicach Śląskich

Data: 18.06.2011

 

główny dostawca broni: pan Paweł Leszczyński

 

uzbrojeni i niebezpieczni: Agata C. (szerzej znana w półświatku bibliotekarskim jako Ceckowska), Wojciech D., Olga K.C, Monika L., Karolina Sz.

 

Cel akcji: zapoznanie adeptów sztuki bibliotekarskiej z bronią palną typu KBKS (Krótki Bojowy Karabinek Sportowy) oraz pistoletem typy MCM Margolin, obydwa kalibru 5,6 mm.

 

Przebieg akcji: Zapoznanie się z warunkami bezpiecznego przebywania na strzelnicy i obchodzenia się z bronią. Gdy już wiadomo było gdzie KBKS ma przód, a gdzie tył przystąpiono do rozgrzewki, którą była tarcza biathlonowa. Gdy większość zrozumiała na czym zabawa polega można było rozpocząć ćwiczenia bojowe. Przyjęto pozycję leżącą i oddano 3 próbne strzały do tarczy oddalonej o 50 m. Następnie grupa podeszła do tarcz w celu zobaczenia co ustrzelono. Dumni z naszych wyników, lub przygnieceni porażką, wróciliśmy na miejsca w celu oddania kolejnych strzałów.

W kolejnym etapie akcji przedstawiona została nam obsługa Margolina. Znowu oddaliśmy salwę próbną do tarcz oddalonych o 25 m, tym razem w pozycji stojącej, w celu poznania broni. Po obejrzeniu wyników wróciliśmy do stanowisk aby rozpocząć strzelanie na poważnie.

Gdy cała amunicja została wystrzelona i nikt nie został przy tym ranny akcję można było uznać za skończoną.

Ustrzelone kiełbaski trafiły na grilla.

 

Po ciężkich zmaganiach na strzelnicy wybrano się na wycieczkę po Ząbkowicach: zwiedzono ruiny zamku, Izbę Pamiątek Regionalnych, laboratorium Frankensteina. Niestety Dr Frankenstein potrzebował burzy do swoich eksperymentów, co uniemożliwiło nam wejście na Krzywą Wieżę – atrakcja przeniesiona na następną akcję.

 

Zdjęcia można zobaczyć tutaj.